سئو – ۵ نکته برای بهبود روند ایندکس شدن وب سایت شما در گوگل

اگر از ابزارهای آمارگیری و بررسی بازدید کنندگان سایت بهره می برید حتما به این نکته مهم رسیده اید که در حالت نرمال بیشترین سهم ورودی های سایت را کاربرانی تشکیل می دهند که از طریق موتور های جستجو به سایت شما وارد می شوند. به همین دلیل اهمیت هر چه سریعتر ایندکس شدن مطالب در موتور های جستجو به شدت احساس می شود.

pic1

اما بهتر است ابتدا با ایندکس شدن مطالب بیشتر آشنا بشویم. با توجه به قدرت و نفوذ موتور جستجوی گوگل، در این مطلب موارد توضیح داده شده بر اساس این موتور می باشد. ایندکس شدن مطالب سایت شما یعنی آدرس، تیتر و توضیحات مطلب شما در بانک گوگل ذخیره شود و براساس جستجوی کاربران به نمایش درآید. گوگل به صورت پیش فرض براساس اعتبار شما به صورت روزانه کراولر(خزنده) خود را به سایت شما می فرستد تا مطالب سایت شما را ایندکس کند. تعداد دفعات رجوع این خزنده به سایت خود را می توانید از طریق ابزار وب مستر تولز – بخش Crawl – Crawl stats مشاهده کنید.

در این مطلب می خواهیم راه هایی برای سریعتر ایندکس شدن مطالب بیان کنیم.

۱- Fetch as google:

این ابزار که جزء قسمت های وب مستر تولز است این امکان را به شما می دهد تا آدرس مطلب جدیدتان را بدهید و از گوگل بخواهید تا در همان لحظه خزنده خود را به این آدرس بفرستد و آن را ایندکس کند. شما به صورت ماهانه می توانید برای هرسایت، ۱۰ درخواست ایندکس مطلب و کلیه آدرس ها و لینک های موجود در آن مطلب را بدهید همچنین ۵۰۰ درخواست ایندکس مطلب خود بدون مراجعه به آدرس ها و لینک های داخل صفحه را بدهید. این ابزار را می توانید در بخش Crawl وب مستر تولز گوگل بیابید.

pic2

۲- به روز رسانی منظم سایت:

حتما برای گذاشتن مطالب در سایت خود برنامه ریزی داشته باشید. و سر اوقات مشخص مطلب روی سایت بگذارید تا خزنده گوگل زمانبندی مناسبی برای حضور در سایت شما داشته باشد و هرچه سریعتر مطالب شما ایندکس شود.

۳- نقشه سایت:

نقشه سایت خود را با استفاده از ابزار ها و افزونه های معتبر آماده کنید و در بخش sitemap گوگل وب مستر تولز وارد کنید.

۴- اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

هرچه بیشتر از حضور گسترده شبکه های اجتماعی در زندگی ما می گذره اهمیت این شبکه های برای گوگل نیز برای ما روشن تر میشه. مخصوصا شبکه های اجتماعی بزرگ و علی الخصوص گوگل پلاس. یکی از بهترین راه ها برای سریع تر ایندکس شدن اشتراک گذاری مطالب در این شبکه هاست.

همچنین توصیه میکنم تمام مطالبتون رو حتما در گوگل پلاس اشتراک گذاری کنید و از تاثیر بی نظیرش در ورودی سایت خودتون لذت ببرین.

۵- تولید محتوا:

آخرین مورد رو اختصاص میدم به مهمترین مورد در این زمینه یعنی تولید محتوا…

دیگه اهمیت تولید محتوا بر کسی پوشیده نیست و دوره کپی کردن مطالب و کلی ورودی گرفتن گذشته. حالا دیگه گوگل اصل اول در مورد ارزش گذاری مطالب رو به تولید محتوا میدهد.

پس اگه اهل تولید محتوا هستید نگران هیچ چیز نباشید چون قطعا مطلب شما به سرعت و در جایگاه بسیار خوبی در گوگل ایندکس می شود البته برای افزایش سرعت ایندکس شدن قطعا نباید از راه های بالا غافل باشیم….

ثبت دیدگاه

4 × چهار =