خدمات پرینت سه بعدی نیکانو

www.nikan3dprint

خدمات پرینت سه بعدی نیکانو

امروزه با پیشرفت فناوری پرینت سه بعدی می توان پیچیده ترین قطعات را در کمترین زمان با پرینت سه بعدی به واقعیت تبدیل کرد.از پرینت سه بعدی می توان در زمینه های مختلف پزشکی، صنعتی، معماری، هوا فضا و … استفاده کرد.برای دسترسی به بهترین خروجی پرینت سه بعدی ، لازم است یک سری اصول اولیه در طراحی سه بعدی رعایت شود. جهت اطلاع از مواردمورد نیاز می توانید از مقاله های آموزشی سایت استفاده کنید.همچنین می توانید با تماس تلفنی از چگونگی روند پرینت سه بعدی قطعه مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید.

مشتریان عزیز علاوه بر مراجعه حضوری٫ می توانند بصورت غیر حضوری نیز سفارش خود را ارسال کنند.

مراحل ثبت سفارش

مراحل :

۱- ابتدا فایل سه بعدی مورد نظر را در قالب فرمت STL یا OBJ به آدرس ایمیل Nikan3dprint@gmail.com ارسال نمایید.در صورتی که فایل شما حجیم می باشد و قادر به ارسال از طریق ایمیل نمی باشید، می توانید فایل خود را آپلود کنید.

همچنین می توانید با آدرس ایمیل info@nikan3dprint.com جهت پرسش و پاسخ با ما در ارتباط باشید.

۲- پس از بررسی فایل ٬ پیش فاکتوری شامل مدت زمان پرینت ٬ هزینه ٬تاریخ تحویل و مبلغ پیش پرداخت برای شما ارسال می شود.

۳- در صورت موافقت ٬ سفارش دهنده می بایست پیش پرداخت را به شماره کارت ۶۲۱۹۸۶۱۰۲۲۵۷۸۴۹۵ بنام آرمین حسام پور  واریز کند و پس از اطلاع رسانی ٬فایل مورد نظر در نوبت پرینت قرار گیرد.

۴- در انتها با سفارش دهنده جهت تحویل پروژه تماس گرفته خواهد شد.

کیفیت پرینت سه بعدی چگونه است

نیکانو از تکنولوژی چاپ سه بعدی FDM استفاده می کند.در این روش با ذوب شدن رشته پلاستیکی و قرار گرفتن لایه لایه روی هم در محور Z ٫ در نهایت فایل سه بعدی چاپ می شود.در تکنولوژی FDM با بهترین حالت چاپ٫ باز هم لایه های روی هم قرار گرفته با چشم دیده می شود.

پرینت های اختصاصی

با توجه به محدودیت های تکنولوژی FDM در حیطه سایز و کیفیت کارهای بزرگ٫سفارش هایی که دارای قطعات ریز و درشت متعدد با سایزهای مختلف هستند نیز پذیرفته می شود.تعرفه اینگونه سفارش ها بسته به حجم کار می باشد و بعد از بررسـی تعیین می شود.

می توانید در این لینک یک نمونه کار اختصاصی که شامل قطعات مختلف می باشد و بعد از پرینت اسمبل شده است را مشاهده کنید.

مشخصات پرینت سه بعدی

سایز پرینت: ۱۹.۵×۱۹.۵×۳۵ سانتی متر

دقت پرینت: ۱۰۰ میکرون

ضخامت لایه ها: ۲۰ تا ۴۰۰ میکرون (قابل تنظیم)

قیمت : ۱۵۰٬۰۰۰ تا ۲۰۰٬۰۰۰ ریال ( برحسب تعداد و ساعت کار )

نکات مهمی که مشتری در رابطه با سفارش چاپ سه بعدی باید بداند

چاپ سه بعدی معجزه گر نیست.در واقع یک شخصی که آشنایی متوسط با مکانیک و و کمی الکترونیک داشته باشد می تواند با کمی تحقیق در اینترنت و با تهیه یک سری قطعات اولیه برای خود یک پرینتر سه بعدی بسازد.نکته مهم در این است که توقع خود از چاپ سه بعدی FDM را مشخص کنیم.

پایه و اساس یک پرینت سه بعدی با کیفیت٫ طراحی اصولی اولیه است.مهم نیست با چه نرم افزار سه بعدی طراحی کرده اید مهم این است که هنگام طراحی این نکته را به خود یاد آوری کنید که « همین چیزی که دارم طراحی میکنم قرار که پرینت بشه ».پس اگر در طرح خود (بخصوص کارهای بزرگ٫ ماکت های معماری٫ و قطعات دارای مکانیک) اصول اولیه و پایه ای طراحی صحیح را رعایت نکنید٫ به همین میزان باید توقع خود را از کیفیت پرینت شده ی طرح خود پایین بیاورید.

 

هزینه چاپ سه بعدی چگونه محاسبه می شود

هزینه پرینت سه بعدی ساعتی ۱۵ الی ۲۰ هزار تومان می باشد.

هزینه چاپ سه بعدی بر حسب فرآیند زمان چاپ قطعه محاسبه می شود.بعنوان مثال اگر یک فایل سه بعدی در مدت زمان ۲ ساعت پرینت شود٫ مبلغ ۴۰ هزار تومان هزینه کل کار می شود.کیفیت پرینت٫ پر بودن یا خالی بودن قطعه٫ سرعت پرینت و … در نهایت در زمان پرینت تاثیر گذار هستند.پس فاکتور اصلی در تعیین قیمت مدت زمان پرینت کار می باشد.

تعیین مدت زمان پرینت سه بعدی فایل فقط  از طریق نرم افزار رابط دستگاه و وجود فایل سه بعدی میسر می باشد.

 

ثبت دیدگاه

هفده + 3 =

    • f.a
    • مهر ۲۴, ۱۳۹۵
    پاسخ دادن

    مرسی از سایت خوبتون