تأثیر و نقش طراحی وب سایت بر سئو

the-impact-of-web-design-on-seo

سلام خدمت شما دوستان و همراهان گرامی تیپ تاپ وب امروز می‌خوام در مورد تأثیر و نقش طراحی وب سایت بر سئو سایت مطالبی رو با شما به اشتراک بزارم در ابتدا به ضرب المثل (عقل سالم دربدن سالم) اشاره کنم.

برای داشتن یک بازخورد و عملکرد در هر زمینه‌ای به یک زیر ساخت قوی و سالم احتیاج است مثل یک کالای خوب، متفاوت و جدید همراه با شبکه خدمات و فروش قویی که زیر ساخت یک فروش خوب برای یک محصول می‌باشد.

یک طراحی جذاب

هرچه طراحی سایت شما برای بازدیکنندگان وب سایت شما جذاب‌تر باشد بازدید کنندگان زمان بیشتری را برای بررسی وب سایت شما صرف خواهند کرد این مورد در کنار محتوای مثبت می‌تواند یکی از عوامل مهم ارتقاء رتبه وب سایت شما باشد.

بهینه سازی داخلی وب سایت

برای ارتقاء رتبه یک وب سایت باید سئو و بهینه سازی آن وب سایت را بهبود داد و در این جهت حرکت کرد، برای اعمال یک پارچه و بروز بهینه سازی‌های داخلی بر روی وب سایت به نحوی که برای موتور جستجوی گوگل به ساذگی هرچه بیشتر قابل درک و بررسی باشد باید این ساختار به بهترین نحوه ممکن برروی وب سایت پیاده سازی شود و به سادگی هرچه بیشتر قابل بروز رسانی باشد.

در سیستم‌های مدیریت محتوا مثل وردپرس ، جوملا ، دروپال ، نیوک  و… برای رسیدن به هدف بالا از افزونه‌ای مرتبط که به همین جهت طراحی و برنامه نویسی شده‌اند استفاده می‌شود، در سیستم مدیریت محوای وردپرس می‌توان به  افزونه سئو Yoast SEO اشاره کرد که سطح بالایی از امکانات را همراه با آنالیز حرفه‌ای سئو سایت شما در اختیار شما قرار می‌دهد.

تأثیر ساختار سایت

ساختار سایت

وب سایت طراحی شده باید در عین سادگی و کاربر پسند بودن دارای یک ساختار درست و مرتبی باشد تا خزنده گوگل بتواند به سادگی هرچه بیشتر به تمامی بخش‌های وب سایت رفته و مطالب آن را بررسی نماید.

ریسپانسیو  responsive سایت

ریسپانسیو  responsive سایت

 

با توجه به اینکه درصد بالایی از طرافیک دنیای وب در اختیار تلفن‌های هوشمند قرار گرفته گوگل هم به همین دلیل به وب سایت‌هایی که تجربه کابری بهتری را برای تلفن‌های هوشمند ارائه کنند امتیاز بیشتر قائل می‌شود و هرچه نحوه نمایش وب سایت در تلفن‌های هوشمند بهتر باشد می‌توانند در رتبه‌ای بهتری قرار بگیرند.

تأثیر سرعت وب سایت

سئو به جستجو کنندگان به چشم مشتری خودش نگاه می‌کند و می‌خواهد بهترین پیشنهاد‌ها را به آن‌ها ارئه کند اگر حجم یک وبسایت بالا باشد و سرعت باگذاری پایین داشته باشد قطعا گول از پیشن‌ها چنین وب سایت به مشتریانش پرهز خواهد کرد و رتبه خوبی را به این وب سایت نخواهد داد. جهت بررسی وضعیت وب سایتتان می توانید از ۱۰ ابزار آنلاین برای بررسی کیفیت عملکرد و سرعت وب سایت استفاده نمایید.

توصیه مهم

اگر قصد طراحی یک وب سایت و خدمات سئو سایت را دارید قبل از انجام طراحی وب سایت به یک کارشناس سئو مشورت نمایید

ثبت دیدگاه

یک × دو =