تاریخ انتشار
18/10/29
نویسنده
محمد یاسن ویسی

با سلام خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی وب سایت تیپ تاپ وب امروز بعد از مدتها دوری از دارم در مورد مطلب بسیار مهمی با شما عزیزان صحبت کنم

با توجه به شرایط فعلی بازار کسب و کار و مشکلات مالی بسیار زیاد کسب و کارها مالکان کسب و کار ها در تلاش هستند که هرچه بیشتر هزینه های خود را کاهش داده و به بقای عمر مجموعه خود کمک کند.

یکی از هزینه هایی که صاحبان کسب و کارها سریعا به سراغ آن می‌روند و می‌خواهند آن را کاهش دهند و یا آن را متوقف کنند هزینه های تبلیغاتی کسب و کارشان می باشد بخشی از هزینه های تبلیغاتی شرکت ها بخش وب سایت و سئو سایت و تبلیغات اینترنتی آنها می باشد.

مقاله پیشنهادی :میزان حضور کاربران در سایت و تاثیر آن در رتبه بندی وب سایت در نتایج گوگل

صاحبان کسب و کار بر این عقیده هستند که در شرایط فعلی باید هزینه‌های پشتیبانی نگهداری و سئو وب سایت شان را ادامه ندهند و فعالیت رایگان در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام تلگرام جایگزین وب‌سایت خودشان می کنند.

قبل از اینکه بخواهم وارد موضوع بحث که آیا فعالیت در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام جایگزین مناسبی برای وب سایت شما خواهد بود نکته بسیار مهمی را بیان کنم.

وب سایت شما و رتبه به دست آمده در گوگل بزرگترین و اصلی ترین سرمایه شما و کسب و کارتان در فضای مجازی می باشد و برای آنها هزینه بسیاری کرده اید و  بی شک شرایط فعلی کسب و کارها به زودی به حالت سابق باز می گردد و کسب و کارها مجدد شروع به فعالیت خواهند کرد اگر در آن روز شما وبسایت تان و رتبه وب سایتت ان در گوگل را نداشته باشید ۶ الی ۱۲ ماه دیگر در بحران باقی خواهید ماند اما اگر در آن روز ها شما در نتایج ابتدایی گوگل باشید به محض راه افتادن بازار شما از بحران خارج خواهید شد.

مقاله پیشنهادی :آشنایی با وب سایت الکسا (ALEXA) و افزایش رتبه الکسا

برویم سر اصل مطلبآیا فعالیت در شبکه های اجتماعی جایگزین مناسبی برای وب سایت است؟

در نظر بگیرید که شما در اینستاگرام و تلگرام صفحات بسیار قدرتمندی ایجاد کرده اید و برای شما بسیار سودآور هستند اما باید بدانید که اتفاقات زیر هر ثانیه احتمال وقوع را دارند.

  • فیلتر شدن شبکه مجازی که شما در آن فعالیت دارید
  • تحریم شدن ایران در شبکه مجازی مورد فعالیت شما
  • ریپورت شدن صفحه شما که با یک توطئه بسیار کوچک به وقوع می پیوندد
  • هک شدن حساب کاربری شما
  • کوچ کاربران به شبکه‌های های مجازی دیگر
  • و …

در نظر داشته باشید که شما طبق شرایطی که آن را نخوانده اید مجوز استفاده از آن حساب کاربری را دارید اما مالک آن نیستید اما وب سایت شما ملک شما در فضای مجازی است اختیار کامل آن با شما می باشد و تقریبا با خطراتی که در بالا توضیح دادم روبرو نیستید مگر خطر هک شدن

پس آخرین هزینه ای که باید در شرایط فعلی از آن پرهیز کنید هزینه پشتیبانی نگهداری و خدمات سئو وب سایتتان است ملک خود را در فضای مجازی رها نکنید.

اگر دچار این اشتباه بزرگ شوید یک بار دیگر باید هزینه های سنگین طراحی سایت و خدمات سئو سایت را پرداخت کنید و از آن مهمتر چندین ماه منتظر بمانید تا به جایگاه قبلی خود بازگردید.

شاد و پیروز باشید محمد یاسین ویسی